Čís. položky 40

Kopecký Vladimír (Svojanov 1931)

Fošny
žlutě malované tabulové sklo, žlutě lakovaný kovový rám, sign. a dat. Kopecký 89, 50 x 50 cm (Zí)

Po studiích středních sklářských škol v Kamenickém Šenově a Novém Boru absolvoval v roce 1956 v ateliéru prof. Kaplického na VŠUP v Praze. První významný úspěch přišel na výstavě EXPO 58 v Bruselu, kde obdržel zlatou medaili. V letech 1990– 2008 byl profesorem Ateliéru skla na VŠUP v Praze. Vladimír Kopecký je nejenom sklářský výtvarník, ale i malíř, obě tyto polohy se vzájemně prolínají a doplňují. Důležitou součástí jeho tvorby jsou i skleněné realizace do architektury. Tyto monumentální práce ho inspirovaly i při tvorbě komorních děl.

Linie ploch z řazených plochých skel následně malované a pískované jsou principem nabízeného objektu Fošny.

20.10.2016 - 20:00

Dosažená cena: **
CZK 90.000,-
Odhadní cena:
CZK 100.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 65.000,-

Fošny

Aukce: Křehká síla skla
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 20.10.2016 - 20:00
Místo konání aukce: "Soho" Podolské nábřeží 1, Praha 4
Prohlídka: 08.10. - 20.10.2016